Chaplin

Mám dojem, že nič živé nie je tak krásne ako kôň. Meno: Chaplin

Prezývky: Charlie, Charlienek, Chaplin

Plemeno: Holandský teplokrvník

Sfarbenie: Hnedák

Pohlavie: Valach

KVH: 177 cm

Dátum narodenia: 3.5.2007

Matka: Prozette

Otec: Numero Uno

Superschopnosť: dokazuje, že kone rozlišujú viaceré farby, než sa uvádza

Chaplin je skutočný klenot našej stajne, pretože okrem toho, že je priam obrovský a nádherný je také aj jeho srdce. Je to veľký maznák a zlatíčko, veľmi poslušný a jemný koník. Prišiel k nám na jeseň 2022, po ukončení jeho nabitej parkúrovej kariéry a hneď pekne zapadol do stáda. Hoci je z našich koní najväčší, je to aj najväčší dobrák, a tak sa podriadil všetkým ostatným. Veľmi sa však spriatelil s Ladynkou, ktorá mu vždy príde naproti. Bodaj by aj nie, Charlie je skutočne nádherný kôň :) 

Ale aby sme ho len neospevovali, musíme naňho prásknuť aj pár nerestí :D podobne ako našej Soulietke, nepáči sa mu sedlanie, čo je asi jediný čas, kedy je protivný. Taktiež ho môžete vidieť so zvláštnym remeňom okolo krku. Nazýva sa to klkací remeň, ktorý sa dáva koňom, ktoré klkajú, teda prehĺtajú vzduch, čo môže škodiť ich zdraviu. Okrem toho má aj jednu prednú nôžku o čosi kratšiu ako druhú, no rozhodne ho to nijako neobmedzuje :)

Počas svojho života absolvoval viac ako 100 parkúrov, a to až na úrovni ST, čo je 140 cm. Začiatkami kariéry ho previedol známy slovenský parkúrový jazdec Ján Cigan a ku koncu kariéry potom robil vznešenú úlohu učiteľa mladej nádejnej jazdkyni Dianke Kabaňovej, ktorej sme zaňho neskonale vďační :) Teraz bude Charlie pomáhať tým najlepším z našich jazdcov posúvať sa ďalej a ak sa podarí, prevedie ich aj skúškami základného výcviku jazdca.