Miragton

Kôň beží s pľúcami, zotrváva so srdcom a vyhráva s charakterom. 


Meno: Miragton

Prezývky: Tony, Toňas, Tondik, Tondiček

Plemeno: Anglický plnokrvník

Sfarbenie: Hnedák

Pohlavie: Valach

KVH: 164 cm

Dátum narodenia: 4.4.2010

Matka: Mirabella

Otec: Egerton (GER)

Superschopnosť: Akrobacia - vie robiť kotrmelce, sám sa vyhýba protiidúcim
                             koňom

Narodil sa v českom žrebčíne Napajedla, následne odišiel do tréningu do Horního Němčí a začal svoju nie veľmi dlhú, ale pomerne úspešnú, dostihovú kariéru. Prišiel k nám v roku 2013 ešte ako žrebec, po tom ako prekonal ľahší úraz, natiahnutie šliach na oboch predných nohách. Hoci sa po doliečení mohol vrátiť do dostihov, vtedajší majiteľ sa rozhodol, že ho nechce ďalej "zbytočne" živiť a pôvodne ho chcel poslať na bitúnok. Našťastie sa po nás od jeho trénera dostala informácia, že hľadá nový domov, a tak sa Toňásek dostal k nám. Pre jeho vlastné dobro u nás neskôr podstúpil kastráciu.

Tony je veľké zlatíčko, ktoré by ani muche neublížilo. Má mimoriadne mierumilovnú, pokojnú a spoľahlivú povahu. Hovoríme o ňom, že je to koník, z ktorého sa ani nedá spadnúť. Pokojne naňho môžeme aj na vychádzku posadiť úplného začiatočníka a on ho bezpečne dovezie späť domov. Je to tiež skvelý učiteľ. Rozozná keď na ňom sedí malé dieťa a nielenže je veľmi opatrný, ale aj ho krásne poslúcha. Väčšie deti sa na ňom musia trošku posnažiť, aby robil čo po ňom chcú a nedá im to zadarmo, zato ich však nikdy nijako neohrozí.

Má rád všetko, čo sa dá zjesť a tiež sa mu páči škrabkanie na krku. Napriek jeho flegmatickej povahe sa, ako správny plnokrvník, na vychádzke rád prebehne, ale nikam sa neponáhľa a vždy pritom počúva jazdcove pokyny. Svojou úžasnou povahou nám vynahrádza to, že je trošku šmatlavý a svojimi krivými nožičkami v pohybe mácha sem a tam, takže pohľad naňho je občas celkom vtipný :) Pravidelnou prácou sa to ale značne zlepšilo a je to viditeľné takmer výlučne len v cvale :)