Čo je u nás nové?

Novinky

Nová ustajnená kobylka
19.05.2024

Do našej stajne prišla nová kobylka na ustajnenie. Volá sa Santa Lucia, je to 20-ročná kobylka anglického plnokrvníka, ktorá kedysi behala dostihy v Bratislave. Santa nedávno prekonala nejaké zdravotné problémy, tak sa ešte potrebuje doliečiť a nabrať stratené kilá :)
Žriebätko je na svete! 

28.03.2024

V noci o 01:20 sa našej kobylke Monite narodil krásny strakatý žrebček po žrebcovi Bernstein. Monička mala síce po pôrode nejaké komplikácie, ale všetko dobre dopadlo a teraz sa obaja tešia nielen dobrému zdraviu ale aj jeden z druhého navzájom. Rovnako tak sa veľmi tešíme aj my, keďže išlo o naše vysnívané žriebätko ♥
Žrebček sa narodil na 364. deň žrebnosti, je obrovský a dostal meno Monte Bern. 


Nový článoček na blogu - Súlad s koňom :)
13.11.2023

Na blogu pribudol nový krátky článok o súlade s koňom, ktorý bol uverejnený aj na našom Instagrame. Čo to je a ako naň? V článku možno nájdete aj pár prekvapivých uvedomení :)Navždy nás opustila Daisy...

28.8.2023

Dnes sa s nami navždy rozlúčila naša milovaná Daisy..
Po náročnom roku plnom zlepšení a zhoršení, kedy bojovala so zdravotnými problémami, sa jej boj dnes skončil...
Daisy bola rovnako neoblomná i krásna ako sedmokráska, podľa ktorej bola pomenovaná a jej prítomnosť bola rovnakým pohladením na duši ako pohľad na biele kvietky. Bola skvelou učiteľkou mnohým deťom a mnohí na nej tiež zažili svoj prvý cval a skoky. Verím, že sa nezameniteľne zapísala do srdcí našich jazdcov, rovnako ako do tých našich. S jej odchodom v nich zostáva diera, ktorú už nič nezacelí a bolesť tíši len vedomie, že teraz už ju nič netrápi, nebolí a šťastne sa preháňa po nebeských pastvinách
Odpočívaj v pokoji, dievčatko a počkaj tam hore na nás...


Termíny táborov na rok 2024
20.8.2023

Už teraz sa môžete pozrieť na predbežné termíny turnusov na budúci rok :) Súčasne už je možné predbežné prihlasovanie a stále funguje aj možnosť darovania tábora formou darčekového poukazu :)Leopard v stajni!

17.7.2023

V stajni máme po novom leoparda! :) Teda nie veľkú mačičku, ale poničku so sfarbením leopard. Jej meno je Lili, má 8 rokov a prišla k nám do ustajnenia. Lili trpí mucharinou (letnou vyrážkou), takže je veľmi citlivá na muchy a pot, preto nesmie žiadne iné krmivo ani pamlsky, okrem svojich špeciálnych a tiež ju väčšinou uvidíte v deke.Smutná správa :(

2.6.2023

Dnes sme sa, bohužiaľ, museli navždy rozlúčiť s naším nemeckým ovčiakom Agbarom. Dôvodom bol jeho stále sa zhoršujúci zdravotný stav, ktorý už mu už žiaľ nedovolal tešiť sa zo života tak, ako predtým...
Odpočívaj v pokoji a počkaj nás za dúhovým mostom, Agi <3 
Navždy zostaneš v našich srdciach.Súťaž o 1 súkromnú jazdeckú hodinu!

20.2.2023

Na našom Instagrame i Facebooku práve prebieha súťaž o 1 súkromnú jazdeckú hodinu v našej stajni. Zúčastniť súťaže sa môže naprosto hocikto, všetky informácie ohľadom súťaže nájdete po kliknutí na jeden či druhý odkaz :) Princíp súťaže je jednoduchý. Stačí poslať nám Váš obľúbený príbeh s koňmi, pričom príbeh môže byť skutočný či vymyslený, krátky i dlhý, vtipný i krásny, je to len a len na Vás :) Vyhodnotenie súťaže bude 20.3.2023 a účasť je možná len na jednej platforme, aby mal každý rovnakú šancu na úspech :)


Nový článok na blogu a aktualizovaná stránka o jazdeckých hodinách
25.1.2023

Na blogu nájdete nový článok o školských koňoch, a o tom, prečo je ich práca taká náročná. Taktiež je aktualizovaná stránka o jazdeckých hodinách, kde nájdete nielen zhrnutie jazdectva ako takého pre začiatočníkov, ale i podrobné informácie o priebehu a fungovaní jazdeckých hodín u nás, ako aj vysvetlenie prečo. Budeme veľmi radi, keď si stránku prečítate, pretože Vám môže poskytnúť mnoho informácií :)Nový veľký člen rodiny!
23.10.2022

S obrovskou radosťou a šťastím sme privítali v rodine nového člena, veeeeľkého Chaplina :)
Chaplin je 15-ročný valach holandského teplokrvníka, ktorý ešte tento rok aktívne skákal parkúry. Sme zaňho veľmi vďační a nevieme sa naňho vynadívať :) Viac info na jeho stránke :)


Spustený predaj mlieka!
9.9.2022

Spúšťame predaj čerstvého domáceho mliečka od našej kravky Bambuľky :) Bambuľka je plemena Jersey, ktoré má výnimočné mlieko s vysokým obsahom živín. Ponúkame aj rôzne výrobky z mlieka - rôzne syry, jogurt či smotanu.Termíny táborov na rok 2023

20.8.2022

Termíny táborov na budúci rok už sú zverejnené a naplánované :) takže sa môžete už teraz predbežne prihlasovať :) radi by sme tiež pripomenuli možnosť darovať tábor u nás ako darček pomocou jednoduchého darčekového poukazu :)Samanta zostáva ^^
19.8.2022

Po dlhom čakaní na odvoz Samanty k novým majiteľom a následnom zvažovaní a prehodnocovaní jej predaja, môžeme s radosťou oznámiť, že sme si jej predaj rozmysleli a Samanta zostáva doma! :)
Pomaličky začína pracovať, človek na nej už viackrát sedel a začne jej aj práca zo zeme :)Nový ustajnený koník
13.4.2022

"Naše" stádo ustajnených koní sa rozrástlo o jedného člena, hnedú kobylku anglického plnokrvníka Anežku, skrátene Annie alebo Anča. Momentálne teda máme 4 ustajnené kone :)Máme kravu! :D
29.3.2022

Dnešným dňom máme nový štvornohý prírastok - kravu Bambuľku. Bambuľka má 6 rokov
a je plemena Jersey, čo je mliečne plemeno s najkvalitnejším a najbohatším mliekom :) Sezónne budeme mať aj mlieko a kto bude chcieť, môže prísť na jeden pohárik (mlieka)! Alebo žeby rovno fľašu? :D


Samanta je na predaj
29.1.2022

Rozhodli sme sa ponúknuť Samantu na predaj. Viac info o nej nájdete na jej osobnej stránke a v prípade záujmu či otázok nás kontaktuje a radi Vám odpovieme :)


Termíny táborov na rok 2022
22.1.2022

Od dnes sú zverejnené termíny turnusov na letné tábory tento rok! Už teraz si môžete vybrať turnus, ktorý Vám najviac vyhovuje :) Nezabudnite, že letný tábor je možné darovať ako darček vo forme poukazu.


Prijímame objednávky na vianočné darčeky!
4.10.2021

A je to tu! Blížia sa Vianoce a s nimi aj naša ponuka vianočných darčekov :) Tak ako minulý rok, v ponuke sú Adventné kalendáre na 4 adventné nedele, s novým obsahom a ručne vyrábané drevené vianočné ozdoby s koňom, no pribudli do ponuky hracie karty KoňoActivity! Viac informácií o vianočnej ponuke nájdete po kliknutí na tlačidlo :)

Tak šup-šup, objednávajte => Kontakt


Pridaná stránka Blog
30.6.2021

Na našej webstránke nájdete po novom stránku Blog, kde sa nachádzajú rôzne dôležité články, no občas tu nájdete aj nejaký zaujímavý či náučný článok, tak šup tam :)


EHV-1 - Konský herpesvírus, typ 1
8.3.2021

Možno si niektorí z vás všimli, že sa po svete začal šíriť konský herpesvírus, typ 1. Ide o vzduchom sa šíriaci respiračný vírus, ktorý postihuje aj neurologické centrum a spôsobuje potraty alebo ťažké postihnutia ešte nenarodených žriebät, či v prípade neurologických postihnutí aj ochrnutie a následkom ktorého môže kôň zomrieť. Preto na Vás apelujeme, aby ste nielen v našej stajni ale aj všade inde, dodržiavali niekoľko pravidiel: 

1. Nenavštevujte nové stajne ani viacero rôznych stajní, ktoré poznáte
2. Ak ste boli v styku s nejakými koňmi dodržte aspoň 5-dňový odstup od styku s iným koňom
3. Noste vždy čisté oblečenie, ktoré nebolo v žiadnom kontakte s inými koňmi či kontaminovaným oblečením
4. Dôsledne dodržiavajte hygienické zásady okolo koní, tzn. každý kôň má svoje vlastné čistenie, deky, výstroj atď.
5. Vyhnite sa zbytočnému kontaktu s inými koňmi 

Ďakujeme, že Vám záleží na zdraví koní


Prví ustajnení poníci v našej stajni!
18.2.2021

Pomedzi veľké kone už u nás nájdete aj dva poníky, a to bielu kobylku Wendy a jej strakatého 10 mesačného syna menom Double Diamond, skrátene Didi. Zatiaľ sa zoznamujú s ostatnými koňmi u nás cez ohradníky, no onedlho sa pridajú do stáda našich koní, aby sa mohol malý Didi socializovať s inými koňmi, čo je pre mladého koňa veľmi dôležité :)

Poníci sú u nás ustajnení, čo znamená, že sa nebudú využívať počas jazdeckých hodín.


Predvianočný čas na darčeky!
18.10.2020

Prajeme krásny predvianočný čas! :) Chceme rozšíriť našu ponuku darčekových predmetov, a tak od Vás chceme zistiť predbežný záujem o možné darčeky :) Pomôžte nám, prosím, a odpovedzte na krátke otázky v ankete :)


Termíny táborov na rok 2021
3.9.2020

Od dnes nájdete na našej webstránke termíny budúcoročných letných táborov. Súčasne si už môžete rezervovať miesta na jednotlivých turnusoch, aby sa Vám istoiste ušlo miesto :) 


Upozornenie na novú e-mailovú adresu
22.6.2020

Radi by sme Vás upozornili na našu novú e-mailovú adresu: stajna-nika@stajna-nika.sk a súčasne by sme Vás chceli požiadať, aby ste v prípade mailového kontaktu nevyužívali predchádzajúci e-mail, ktorý sa do konca leta stane nefunkčným, ale tento nový. Ďakujeme :)


Tábory budú!
5.6.2020

Tak a je to isté a oficiálne! Tábory budú aj tento rok a my sa Vás už nevieme dočkať :) Zostáva ešte niekoľko posledných miest, tak šup-šup, nech sa Vám ešte ujde miesto. Konkrétne obsadenie turnusov nájdete na stránke Letné tábory a prihlásiť sa potom môžete cez konktaktný formulár alebo telefonicky - Kontakt. Ako posledné by sme Vám chceli oznámiť, že po novom ponúkame darčekové poukazy aj na letné tábory. Možnosť darčekových poukazov je aj pre deti a rodičov, ktorí už majú termín rezervovaný, no radi by to deťom dali ako darček :)


Zelená jazdeckým hodinám!
7.4.2020

Tešíme sa, že Vám môžeme oznámiť skvelú novinku. Vzhľadom na usmernenie vydané SJF, je povolené konanie jazdeckých tréningov, keďže prebiehajú vonku v prírode, nie v uzavretom priestore. Samozrejme za sprísnených podmienok; na jazdeckej hodine sa môže nachádzať 1, max. 2 jazdci, jazdci nevstupujú do priestorov stajne, koňa im pripravuje tréner. Jazdci sú povinní nosiť rúška a jazdecké rukavice a priniesť si vlastnú prilbu (môže byť aj cyklistická).
Vzhľadom na súčasné nariadenie vlády je jazdenie možné až po Veľkonočných sviatkoch (od 14.3.)
Uzatvorenie z dôvodu koronavírusu

16.3.2020

Od dnes 16.3.2020 dočasne uzatvárame naše brány vzhľadom na aktuálnu situáciu s koronavírusom. Zatvorené budeme mať zatiaľ na dva týždne, tzn. do 30.3.2020. O ďalšom vývoji Vás budeme informovať. Veríme, že naše rozhodnutie chápete a tešíme sa na Vás po upokojení situácie.


Dlho žiadaná facebooková stránka je tu :)
19.11.2019 

Konečne sme spustili aj Vami dlho žiadanú facebookovú stránku! Novinka síce nie je presne z dnešného dátumu, no dnes sme na stránku nahodili všetky podstatné informácie, a tak Vám ju s radosťou možeme predstaviť :) Veríme, že Vám to uľahčí hľadanie informácií a tiež vzájomnú komunikáciu. Budeme tiež radi, ak našej stránke pomôžete rozvíjať sa a zanecháte tam lajk, či ju dokonca budete zdieľať :) Noví ustajnení koníci!
27.10.2019 

Po tom, čo postupne 4 ustajnené kone odišli, sme dnes v stajni privítali 2 nových štvornohých návštevníkov. Sú to starší kríženec araba, valach Bandy (vľavo) a kríženka lipicana s frízskym koňom, kobylka Lolita (vpravo). Koníky k nám prišli len na zimu a na leto pôjdu zase so svojou majiteľkou k nej domov, tak dúfame, že sa im u nás bude páčiť a budú všetci traja spokojní :)


Darčekové poukazy!
26.9.2019 

S radosťou môžeme oznámiť, že do bežnej ponuky sme po novom zaviedli darčekové poukazy na jazdecké hodiny v našej stajni. Takže ak je niekto z Vášho okolia, priateľ, priateľka, či niekto z rodiny milovník koní a nemáte preňho darček alebo mu chcete dať niečo nevšedné, môžete mu darovať niečo, čo ho zaručene poteší :) Taktiež je možné zakúpiť poukazy do tombol a podobných akcií :)
V ponuke máme darčekové, narodeninové a vianočné na 1, 2, 5 a 10 jazdeckých hodín.Nové štvornohé prírastky
31.5.2019

Stajňa sa nám opäť rozrástla o ustajnené kone, tentokrát hneď dva! Prišla k nám palomino kobylka Sally so svojím 5-týždňovým synom menom Skittles. V stajni tak hneď máme veselšie a rozkošnejšie a všetci sme zvedaví, ako malý žrebček porastie :)Prvé skákanie vo voľnosti

22.4.2019

Dnes sme s našimi koňmi prvýkrát skákali vo voľnosti. Skákali Monča, Daisy, Soulieta, Lady a Tony. Pre Lady a Tonyho to bola vôbec prvá skúsenosť so skákaním a šlo im to veľmi dobre. Monča si ako skúsená skokanka zmyslela, že si trochu zalieta, ale nakoniec skákala výborne aj ona a vôbec prvýkrát v živote skočila 110 cm :)Nový ustajnený kôň
15.1.2019

V januári sme v našej stajni privítali novú dvojicu, Mišku s Olinkou, frízskou kobylkou pôvodne dovezenou priamo z Holandska! Veríme, že sa im u nás bude páčiť :)Nová konská posila v rodine! 
4.10.2018

Dnes do nášho stáda pribudla staro-nová známa, úžasná biela kobylka Miška. Miška je už síce staršia dáma, zato však stále plná elánu a chuti do života. Zajazdia si na nej najmä lepší jazdci, pretože je to šikovná skokanka :)
Do rodiny prišla staršia dáma
7.8.2018

Pribudol k nám nový štvornohý člen rodiny, staršia kobylka Daisy, ktorá sa už teší na nových jazdcov :)