Soulieta

Jeho hriva je ako prúd rieky, oči sú podobné žeravému popolu svietiacemu v temnote noci a jeho kopytá sú rýchle ako svetlo. 


Meno: Soulieta

Prezývky: Soula, Soulinka, Souliačik

Plemeno: Anglický plnokrvník

Sfarbenie: Ryšiak

Pohlavie: Kobyla

KVH: 164 cm

Dátum narodenia: 30.3.2003

Matka: Soulia (CZE)

Otec: Secret'n Classy (CAN)

Superschopnosť: Herecké vlohy - dokáže predstierať krívanie, na vychádzke
                             ovláda cviky vysokej španielskej drezúry

Soulieta je náš prvý kôň, máme ju už od roku 2007, kedy bola krátko po úraze, pre ktorý musela skončiť jej dostihová kariéra, dovezená do stajne, v ktorej vtedy naša trénerka Veva jazdila. Čakala ju vtedy neistá budúcnosť, nevedelo sa, čo s ňou bude ďalej, dokonca jej hrozilo, že skončí na bitúnku. Soulieta nám však hneď padla do oka a bola to takzvaná láska na prvý pohľad a tak netrvalo dlho a Soulinka bola naša. Spočiatku jej dlhší čas trvalo, kým sa upokojila a našla dôveru v ľuďoch, dnes, po toľkých spoločných rokoch a všetkým, čím sme si prešli, však už dobre vie, že je naša a nedáme ju. 

Soulietka je pravá dáma, elegantná a vždy na úrovni, hoci trochu fajnová a šteklivá. Nemá veľmi rada suché rožky a tiež jej trvá najdlhšie z celej stajne, kým zožerie svoju dávku krmiva. Je to výborná herečka, ktorá dokáže perfektne predstierať krívanie, akoby jej šla noha odpadnúť. Po dohovorení, že jej to aj tak neprejde a nikto jej to neuverí, si ale dá povedať a je zrazu "magicky vyliečená". Spoľahlivo povozí malé dieťa, no skúsenejšieho jazdca si poriadne preverí. Nie je nič, čo by mala radšej ako možnosť prebehnúť sa po lúke či po poli. Lásku k behaniu má v krvi, pretože jej dedom je slávny Secretariat. Bohužiaľ, po ňom, ako väčšina Secretariatových potomkov, nezdedila fyzické schopnosti, ale zato má po ňom obrovskú chuť k pretekaniu.

V roku 2011 sa jej tiež narodil žrebček Summer Star Leo Jac, ktorého otcom bol APH žrebec SK War Leo Jac.