Soulieta

Jeho hriva je ako prúd rieky, oči sú podobné žeravému popolu svietiacemu v temnote noci a jeho kopytá sú rýchle ako svetlo. 


Meno: Soulieta

Prezývky: Soula, Soulinka, Souliačik

Plemeno: Anglický plnokrvník

Sfarbenie: Ryšiak

Pohlavie: Kobyla

KVH: 164 cm

Dátum narodenia: 30.3.2003

Matka: Soulia (CZE)

Otec: Secret'n Classy (CAN)

Soulieta je náš prvý kôň, máme ju už od roku 2007, kedy bola krátko po úraze, pre ktorý musela skončiť jej dostihová kariéra, dovezená do stajne, v ktorej vtedy naša trénerka Veva jazdila. Čakala ju vtedy neistá budúcnosť, nevedelo sa, čo s ňou bude ďalej, dokonca jej hrozilo, že skončí na bitúnku. Soulieta nám však hneď padla do oka a bola to takzvaná láska na prvý pohľad a tak netrvalo dlho a Soulinka bola naša. Spočiatku jej dlhší čas trvalo, kým sa upokojila a našla dôveru v ľuďoch, dnes, po toľkých spoločných rokoch a všetkým, čím sme si prešli, však už dobre vie, že je naša a nedáme ju. 

Soulietka je pravá dáma, elegantná a vždy na úrovni, hoci trochu fajnová a šteklivá. Nemá veľmi rada suché rožky a tiež jej trvá najdlhšie z celej stajne, kým zožerie svoju dávku krmiva. Je to výborná herečka, ktorá dokáže perfektne predstierať krívanie, akoby jej šla noha odpadnúť. Po dohovorení, že jej to aj tak neprejde a nikto jej to neuverí, si ale dá povedať a je zrazu "magicky vyliečená". Spoľahlivo povozí malé dieťa, no skúsenejšieho jazdca si poriadne preverí. Nie je nič, čo by mala radšej ako možnosť prebehnúť sa po lúke či po poli. Lásku k behaniu má v krvi, pretože jej dedom je slávny Secretariat. Bohužiaľ, po ňom, ako väčšina Secretariatových potomkov, nezdedila fyzické schopnosti, ale zato má po ňom obrovskú chuť k pretekaniu.

V roku 2011 sa jej tiež narodil žrebček Summer Star Leo Jac, ktorého otcom bol APH žrebec SK War Leo Jac.