Lady

Koňa nezaujíma, čo všetko viete, kým nezistí, ako veľmi vám na ňom záleží.Meno: Čarovná Lady

Prezývky: Lady, Ladynka, (trénerka ju volá Kukučka :)

Plemeno: Anglický plnokrvník

Sfarbenie: Tmavý hnedák

Pohlavie: Kobyla

KVH: 158 cm

Dátum narodenia: 30.4.2010

Matka: Čelica

Otec: Rainbows for Life (CAN)

Superschopnosť: Neskutočná roztomilosť

Lady máme od jej necelých troch rokov, teda od začiatku roku 2013, kedy sme ju v podstate zachránili pred bitúnkom. Bývalý majiteľ ju nechcel pre jej malý vzrast, vraj by mu na dráhe spravila ostudu. Lady bola vo svojich 2 rokoch na svoj vek naozaj malá a nedorastená, vyzerala skôr ako ročiak, naviac mala komplikovanú povahu nevhodnú pre dostihový šport. Ľudia zo stajne, kde v tom čase bola v tréningu o nej hovorili, že je psychicky labilná. Potom sme sa však o nej dozvedeli, šli sa na ňu pozrieť a za krátko bola doma.

Po nejakom čase, kedy s ňou naozaj nebola jednoduchá spolupráca a manipulácia, sa začalo rozhodovať o jej predaji. Trénerke, hoci spočiatku ku kobylke nechovala veľkú lásku, to však nedalo a začali spolu pracovať zo zeme. Lady sa všetkého bála, nenechala si ani chytiť zadné nohy, tobôž ich pokojne dvihnúť a držať. Nevedela sa poriadne vodiť na ohlávke, keď sa jej niečo nepáčilo, snažila sa o útek a podobne. Postupne sa však naučila dôverovať nielen človeku, ale hlavne sama sebe. 

Stal sa z nej veľmi jemný, vychovaný a vďačný koník, hoci občas si zaspomína na staré časy a spraví nejakú hlúposť. Stále z nej nie je kôň pre každého, no to ani nikdy nebude. Potrebuje svojho človeka, ktorý jej bude oporou a trpezlivým a milujúcim vodcom.

Väčšinu času sa teraz len spokojne pasie na pastvine, využije každú mláku a blato, aby sa v tom vyváľala a nič jej k šťastiu nechýba. Jazdenie ju veľmi nebaví, omnoho radšej má prácu zo zeme, kedy veľmi ochotne spolupracuje. Inak má rada každú dobrotu, je veľmi komunikatívna, živá a spoločenská. Čo však nemá rada a nerobí jej dobre, sú zmeny a necitlivý prístup, takže je "odsúdená" u nás zostať až do smrti :)