S láskou spomíname

Pri kontakte s človekom velí myseľ i telo koni UTEČ! Je to však duša, vďaka ktorej má kôň potrebu kontaktu s človekom. Je to duševný inštinkt, ktorý viaže človeka k človeku a umožňuje, aby sa sen o "pravej jednote" stal skutočnosťou. Či pracujete správne spoznáte najlepšie v okamžiku, kedy sa kôň prvýkrát rozhodne byť s vami dobrovoľne. On popiera svoju najsilnejšiu intuíciu a vy v tej chvíli ucítite obrovskú radosť a záväzok nesklamať jeho dôveru. 

Viac info na jej stránke 


Song For Jazz (CZE)
† 20.1.2013 

Prezývky: Jazzo, Jazzinek

Plemeno: Anglický plnokrvník

Sfarbenie: Hnedák

Pohlavie: Valach

KVH: cca 164 cm

Dátum narodenia: 10.4.2007

Matka: Springboard (GB)

Otec: Jazz Dancer (GER)

Jazzo k nám prišiel na jeseň v roku 2012 po prekonanom zranení (natiahnutý povrchový ohýbač na prednej nohe), ktoré ukončilo jeho dostihovú kariéru. Rýchlo sme si získali jeho dôveru, bol veľmi tvrdohlavý, no súčasne ohľaduplný a milujúci. Jeho najlepším priateľom sa stal starší valach Velvet, s ktorým boli takmer ako siamské dvojičky a spoločne ani nepotrebovali žiadnu ohradu ani nič podobné. Hoci u nás nebol dlho, zanechal v našich srdciach nezmazateľnú stopu a nikdy naňho nezabudneme. Jazzo tragicky zomrel 20.1.2013 po zlyhaní srdca, ktoré bolo pravdepodobne spôsobené otravou.


Velvet (CZE)
† 22.1.2013 

Prezývky: Velo

Plemeno: Anglický plnokrvník

Sfarbenie: Hnedák

Pohlavie: Valach

KVH: cca 155 cm

Dátum narodenia: 9.5.1990

Matka: Ventura (CZE)

Otec: Falkensee (GDR)

Velvet k nám prišiel v roku 2012 z pomerne zlých podmienok, aby spokojne dožil. Spočiatku bol veľmi nedôverčivý, no po nejakom čase pochopil, že sa nemá čoho báť. Bol to veľmi milý a vďačný koník a veľký priateľ nášho Jazza. V mladosti úspešne behal rovinové, no najmä prekážkové steeplechase dostihy až do 13 rokov.  Vo väčšine štartov sa umiestnil, niekoľkokrát aj vyhral. Bol to maličký koník s veľkým srdcom, skákal cez prekážky rovnako veľké ako bol on sám. Skákanie miloval a dokázal tak poraziť aj veľké kone. Jeho lásku k skákaniu dokazoval aj u nás vo svojich 22 rokoch. Žiaľ zomrel 22.1.2013, kedy psychicky nezvládol odchod svojho milovaného priateľa Jazza a pobral sa za ním za dúhový most, k čomu pravdepodobne prispela aj otrava.


Kornet
†  20.2.2013


Prezývky:
Koro, Korinek

Plemeno: Český teplokrvník

Sfarbenie: Tmavý hnedák

Pohlavie: Valach

KVH: cca 180 cm

Dátum narodenia: 20.4.1995

Matka: Rozeta

Otec: Kornett-13


Dolly
† 2015 


Prezývky:
Dollynka, Bábika

Plemeno: Český teplokrvník

Sfarbenie: Ryšiak

Pohlavie: Kobyla

KVH: cca 160 cm

Dátum narodenia: 10.5.1991

Matka: Doxana

Otec: Kordon Fuge