Samanta

Cigánske zlato necinká a netrblieta sa. Zaleskne sa na Slnku a zaerdží
v tme.


Meno: Samanta

Prezývky: Sami

Plemeno: Kríženec norika

Sfarbenie: Svetlý ryšiak

Pohlavie: Kobyla

KVH: 143 cm

Dátum narodenia: 7.5.2016

Matka: Vera

Otec: Šiml

KOBYLKA JE MOMENTÁLNE NA PREDAJ

100% zdravá, nikdy nemala žiadne zdravotné problémy, má pevné a tvrdé kopytá. Je zvyknutá na deti, psy, autá, traktory a rôzny iný ruch, naučená na el. ohradník. Je to veľmi inteligentná kobyla, odvážna, učenlivá, skôr flegmatická.

Samanta ovláda základné návyky, ako vodenie, ustupovanie, dvíhanie nôh, mala na sebe chomút, obrušník s madlami aj zubadlo, všetko prijala naprosto bez problémov a pokojne. Začína s lonžovaním. Je pošetrená, nechala sa plne dospieť, vyrastala v stáde. 

Potrebuje skúseného a dôsledného človeka, ktorý ju všetko naučí. Záleží nám na tom, kam pôjde.


Samanta k nám prišla na jar v roku 2017, ako takmer ročka, ktorá sa práve odstavila od matky a takmer nič nevedela. Jej prevoz k nám bol veľmi zaujímavý, keďže sa v prepravníku utrhla, preskočila prepážku v prepravníku a zostala stáť neuviazaná s hlavou smerujúcou von. To všetko na diaľnici, takže sa musela na benzínovej pumpe z prepravníku vyviesť a naložiť znovu, čo tiež nebolo najjednoduchšie, keďže to bola jej prvá preprava. 

Po strastiplnej ceste však v poriadku dorazila domov a v stáde si hneď získala srdce vodkyne stáda, Monity, ktorá ju prijala ako svoje žriebä, čo sa vlastne do dnešného dňa nezmenilo. Samanta je stále pod akousi ochranou vedúcej kobyly, a tak sa nebojí dovoliť si aj na staršie kone v stáde a tiež sa radá primotá ku každej napleche. Je to taký pubertiak :) 

Zatiaľ si užíva nerušené detstvo, ale o pár rokov jej začne práca a začne nielen chodiť pod sedlom, ale aj v ťahu. Najskôr však musí dorásť a dospieť :)