Aké maškrty môžeme koníkom priniesť?

NIKDY NEKŔMTE KONE BEZ VEDOMIA ICH MAJITEĽA!

V prvom rade Vás chceme veľmi dôrazne poprosiť, aby ste kone NEKŔMILI bez nášho dozoru. Táto nevinne vyzerajúca činnosť, ktorou chcete potešiť seba a svoje deti, môže koňa stáť život, čo si, verím, nikto nepraje. Nikdy totiž neviete, kedy môžete koňovi nechtiac ublížiť. Kone, rovnako ako my, trpia rôznymi alergiami a zdravotnými problémami, môžu mať rôzne diéty atď. Navyše majú omnoho citlivejšie trávenie ako ľudia. Preto im často môže uškodiť aj malé množstvo krmiva či pamlskov, ktoré im prinesiete. Okrem toho môže dostať podobný nápad ako Vy aj ďalších desať ľudí, čím už vzniká poriadny problém. Prosíme Vás pre to, aby ste pamlsky dávali koňom len s naším vedomím a zvolením, prípadne ich priniesli a my ich medzi kone spravodlivo rozdelíme :)

Čo sa týka samotných maškŕt, môžete priniesť jablká, mrkvu, repu, melón, tekvicu, banány, hrušky, slivky, broskyne alebo marhule (nesmú byť plesnivé ani hnilé), poriadne usušené pečivo bez rôznych náplní a posýpok či zvyškov masla a iných nátierok alebo pamlsky určené pre kone. 

Môžeme prísť jazdiť/povoziť sa na koníkoch?

Samozrejme :) Je však treba dohodnúť sa minimálne 3 dni dopredu, ideálne telefonicky. Keďže e-mailová komunikácia je pomerne zdĺhavá a neosobná, uprednostňujeme telefonický kontakt.

Kde sa nachádzate?

Nachádzame sa na okraji obce Osuské:       12 km od Senice          23 km od Myjavy          35 km od Trnavy,
v areáli poľnohospodárskeho družstva (posledná budova). Na odbočke na cestu k nám Vás bude navigovať informačná tabuľa, ktorá taktiež visí na našej bráne.

Dostanete sa k nám aj autobusovou dopravou, najbližšia zastávka je Osuské, OcÚ (11 min. chôdze), prípadne zastávka Osuské, most (18 min. chôdze).

Môžeme sa prísť pozrieť na koníky?

Samozrejme, na koníky sa môžte prísť pozrieť. Odporúčame však dopredu zavolať a dohodnúť sa, aby ste z toho mali čo najviac a nedošlo k nepríjemnostiam či nebodaj úrazom. Po dohode na tom, kedy sa prídete pozrieť, na Vás spolu s koňmi budeme čakať v stajni a môžete si kone bezpečne pohladkať, dať im niečo pod zub a spýtať sa na hocičo, čo Vás bude zaujímať :)

Môžem chodiť pomáhať ku koňom?

Takáto dohoda vyžaduje osobné stretnutie, takže si treba zavolať a dohodnúť sa na termíne stretnutia, ktorý bude vyhovovať obom stranám :) Na základe predchádzajúcich zlých skúseností však neponúkame možnosť jazdenia za výpomoc.

Môžem jazdiť za výpomoc v stajni?

Na základe predchádzajúcich zlých skúseností takúto možnosť neponúkame. Jazdecké hodiny si teda nie je možné odpracovať, a to ani sčasti. Jediná možnosť je klasicky si jazdecké hodiny zaplatiť či využiť balíčky predplatného.

Ako môžem zaplatiť jazdecké hodiny?

Jazdecké hodiny je možné platiť jednorazovo vždy počas jazdeckej hodiny alebo si predplatiť balíček 5 alebo 10 jazdeckých  hodín. Predplatné sa nevzťahuje na individuálne JH (jazdec má na vlastnú žiadosť súkromnú JH, tzn. na jazdiarni sa s ním počas tréningu nenachádza žiaden iný kôň a jazdec) a týka sa len 60 min. jazdeckých hodín.
Cena balíčku 5x60 min. JH je 70,- € (ušetrenie oproti jednorazovým platbám je 5 €)
Cena balíčku 10x60 min. JH je 130,- € (ušetrenie oproti jednorazovým platbám je 20 €)

Ďalej ponúkame možnosť zakúpenia darčekového poukazu na 1, 2, 5 a 10 jazdeckých hodín, kde platia rovnaké podmienky ako pri predplatnom. K dispozícii sú darčekové, narodeninové a vianočné poukazy, taktiež poukaz do tomboly a po dohode možno vytvoriť aj poukaz na mieru.
Cena poukazu na 1 JH je 15,-€, na 2 JH potom 30,- €. Poukazy na 5 a 10 JH sú za rovnaké ceny ako predplatné rovnakého počtu hodín.

Od akého veku môže dieťa chodiť na jazdeckú hodinu?

Jazdecké hodin ponúkame pre deti od 8 rokov, vo výnimočných prípadoch (dieťa je na svoj vek mimoriadne šikovné alebo je väčšie než väčšina rovesníkov), je možné, aby na jazdecké hodiny chodilo aj menšie dieťa. JH však neodporúčame deťom s hmotnosťou nižšou ako 30 kg, keďže kôň je veľké živé zviera s vlastným rozumom a emóciami.

Vozenia na koni sa však vekové ani hmotnostné obmedzenia netýkajú. Podmienkou je len schopnosť dieťaťa sedieť a udržať rovnováhu.

Chceme ísť na vychádzku do terénu, je to možné?

Vychádzky do terénu ponúkame len pre skúsenejších jazdcov, tzn. jazdcov, ktorí spoľahlivo ovládajú koňa vo všetkých 3 chodoch. Dôvod je bezpečnosť, pretože vonku v teréne sa môžu prihodiť rôzne situácie a menej skúsení jazdec ich nemusí zvládnuť, čo následne môže ohroziť nielen jazdca samotného, ale aj koňa a zvyšok skupiny.

U nových jazdcov, ktorí u nás ešte nejazdili, je teda nutná minimálne 1 jazdecká hodina na overenie jazdeckých skúseností a zváženie, či je daný jazdec schopný bezpečne absolvovať celú vychádzku. 

Vychádzky sa potom konajú v sprievode a pod vedením trénera.