Miška

Na konskom chrbte je raj srdca. 


Meno: Ana Janabela

Prezývky: Miška, Mišička, Mišena, Michala

Plemeno: Klusák

Sfarbenie: Beluš

Pohlavie: Kobyla

KVH: 155 cm

Dátum narodenia: 5.1.1999

Matka: Anda

Otec: Hard Look (US)

Superschopnosť: Herecké vlohy - prdenie maskuje erdžaním

Miška k nám prišla na jeseň 2018. Je to kobylka s bohatou minulosťou a mnohými skúsenosťami. V mladosti behala klusácke dostihy, potom putovala niekoľkými stajňami, zúčastnila sa dokonca zopár nižších parkúrov na stupni ZM a pôsobila ako školský kôň. K nám sa dostala ako stará známa priateľka, a tak, keď sme sa dozvedeli, že je na predaj, neváhali sme ani sekundu.

Mišička už má svoje roky, no rozhodne sa na ne necíti a v duši zostáva mladicou. V stáde sa správa trochu zvláštne, dlho bola zvyknutá byť oddelene od iných koní. Je to milá drobná kobylka, čiastočne slepá na ľavé oko, nijako ju to však neobmedzuje. Veľmi rada skáče a v našej stajni je to zo školských koní najlepšia skokanka. Zajazdia si na nej najmä lepší jazdci, s nimi ju jazdenie baví a počúva ako švajčiarske hodinky, no je vhodná aj pre začiatočníka. Je to ale tiež trošku potvorka, pretože skúša koľko jej jazdec dovolí, no je to dobrá učiteľka :)

Vzhľadom na jej vyšší vek už však od skokových hodín pomaly upúšťame, hoci raz za čas, keď sa cíti mimoriadne dobre, jej takúto hodinu doprajeme, čo výrazne pomáha jej psychickému rozpoloženiu :)