Súlad s koňom

Je to pojem, ktorý keď zaznie, vystihuje sen každého skutočného jazdca. Ale čo to vlastne znamená a ako ho dosiahnuť?


A teraz po tej krásnej vysnívanej rozprávke, ktorú, verím, že každý z nás chce zažiť, sa pozrime, čo na to teda treba 🙏🏽V prvom rade je potrebné neubližovať koňovi. A to ani nechtiac, či nevedome. Možno si hovoríte, že mu neubližujete... Ale, naozaj nie?

Predstavte si batoh, ktorý nesiete na chrbte a máte v ňom fľaše plné vody... Ten batoh zrazu poskočí a udrie vám tými fľašami do chrbta. Bolí to?
A takto kôň cíti každé tvrdšie dopadnutie do sedla. Takisto dopadnutie mimo rytmus, vychýlenie z rovnováhy, a to nielen spredu dozadu, ale aj keď sedíte mimo jeho vlastnú rovnováhu a nakláňate sa mimo nej.

Teraz si skúste dať prsty do kútikov úst a prstami si ich vytiahnite, aby sa vám čo najviac natiahli ústa a párkrát tými prstami pomykajte smerom von. Príjemné?
A teraz si vezmite, že kôň má zubadlo priamo na ďasnách a rukami nehýbete o 1 cm, ako vo svojich ústach. Už chápete, prečo Vás učím "ovládať" koňa primárne sedom a nohami?

Takýchto vecí je nespočetne veľa. Kôň dokonale cíti každý jeden pohyb jazdca. Cíti dokonca náš dych. Nie na svojej koži, keď naňho fúkneme, ale naše dýchanie vnútri tela.

Naozaj teda koňovi neubližujete? Nikto sa samozrejme nenarodil s tým, že by sa tomuto všetkému vedel vyvarovať. Každý sa to musí naučiť. Ale je nutné naučiť sa to, čo najskôr. A okrem toho? 

❤  Okrem toho, že nebudem koňovi ubližovať, musím byť sebaistý, pokojný a pokorný voči koňovi. Pristupovať k nemu s úprimnou láskou, venovať mu vždy 100% svojej pozornosti, vložiť doňho svoju dôveru a súčasne byť preňho oporou. Proste a jednoducho... Kôň pre mňa musí byť môj partner ❤

A teraz si to v srdiečkach prečítaj znovu a znovu. Každý deň 🤗